Вимірювання вологості

Головна » Вимірювання вологості
вимірювання відносної вологості повітря, будівельних матеріалів, розрахунок точки роси

Послуга вимірювання вологості у приміщенні

Вимірювання вологості необхідно, коли у приміщенні стоїть запах вогкості, є проблеми із пліснявою. Звертайтесь, наші фахівці виміряють вологість, точку роси, знайдуть витоки води, дадуть рекомендації.

У нас ви можете замовити додаткові послуги:

Вимірювання вологості повітря

Вимірювання відносної вологості повітря – важливий етап у розумінні причин появи плісняви у приміщенні. У переважній більшості випадків саме підвищена вологість повітря є першопричиною того, що кожен сезон виникають осередки грибкового ураження. Підвищені значення вологості повітря можуть виникати з низки причин, найбільш типові з них: відсутність або недостатня продуктивність системи вентиляції, неправильна експлуатація приміщення та ін.

Оскільки відносна вологість повітря прив’язана до температури: при тієї самій кількості водяної пари в повітрі, але різних температурах, відносна вологість повітря буде різною.

Оцінка значення вологості повітря, без прив’язки до температури, за якої вона вимірювалася – не несе жодної інформації про те високе це значення чи ні.

Насправді ми часто зіштовхуємося з тим, що у ураженому пліснявою приміщенні встановлено гігрометр, контролюється відносна вологість повітря, але показання гігрометра трактуються неправильно. Щоб уникнути подібних помилок і спрощення роботи з вимірювальними приладами, такими як тепловізор, ми використовуємо інший показник – температура точки роси.

Розрахунок температури точки роси

Температура точки роси – це така температура, при досягненні якої відносна вологість повітря досягає 100%, а водяна пара, що знаходиться в повітрі, починає конденсуватися. На власні очі побачити конденсацію водяної пари, при досягненні температури точки роси, можна, спостерігаючи в квартирі за запітнілими вікнами або дзеркалом у ванній кімнаті. Для того, щоб дізнатися температуру точки роси, потрібно виміряти відносну вологість і температуру повітря в приміщенні, після чого скористатися спеціальними таблицями. Використання температури точки роси дозволяє точніше визначити причину появи грибка.

Наприклад, вікна, які течуть, можуть свідчити і про низькі теплоізоляційні характеристики, і про високу вологість повітря в приміщенні. Вимірювання тільки відносної вологості не дає однозначної відповіді про причини цього ефекту. При цьому вимірювання температури точки роси може однозначно сказати про те: чи криється причина ефекту вікон, які течуть у їх низькій якості, або проблема у високій вологості.

Чим нижча відносна вологість повітря, то вище температура точки роси. При низькій вологості конденсат з’являється тільки на дуже холодних предметах, при підвищеній – на холодніших, таких як вікна, при високій вологості повітря конденсат утворюється на будь-яких поверхнях. Дуже висока вологість може призвести до того, що пліснява з’явиться на поверхнях, повністю ізольованих від навколишнього середовища, наприклад, одягу, взуття, меблів.

Вимірювання професійним термогігрометром відносної вологості повітря з автоматичним розрахунком точки роси – обов’язковий етап огляду приміщення. «На око», без проведення вимірів, неможливо визначити причини появи плісняви ​​у приміщенні, навіть коли здається, що вони лежать на поверхні. Використання двох професійних приладів для огляду приміщення, термогігрометра з розрахунком точки роси та будівельного тепловізора, дозволяють локалізувати ділянки, уражені пліснявою не за зовнішніми ознаками – наявності пігментованих органів спороношення, а за однорідністю теплового поля на термограмі тепловізора. Такий метод дозволяє не тільки точніше визначати межі ділянок, уражених пліснявими грибами, але й виявляти ті ділянки, де існує висока ймовірність появи плісняви ​​в майбутньому.

Такий підхід дозволяє виявити та усунути будівельні проблеми, а не з року в рік витрачати час та сили на нескінченну боротьбу з наслідками.

Додаткові послуги