Рекуператори повітря

Головна » Рекуператори повітря
рекуператори повітря для квартири, приватного будинку

Монтаж рекуператорів повітря

Встановлення рекуператора відмінне рішення, коли у приміщенні відсутні вентиляційні канали. Звертайтесь, наші фахівці допоможуть з вибором моделі, виконають монтаж та обслуговування рекуператора.

У нас ви можете замовити додаткові послуги:

Що таке рекуператор повітря

Слово «рекуперація» означає повернення будь-яких втрат (тепла, енергії) з метою їхнього повторного використання. Рекуперацію можна порівняти з вторинною переробкою відходів, тільки замість відходів переробляється енергія, яка раніше просто губилася.

Наприклад, в електротранспорті часто застосовується рекуперативне гальмування, при якому електромотор перемикається в режим генератора, а навантаження, що знімається з нього, використовується для заряду батарей. У звичайних системах гальмування кінетична енергія руху транспортного засобу перетворюється на теплову енергію, яка ніяк не використовується і викликає лише небажане нагрівання. У системах рекуперативного гальмування виробляється електрична енергія, що використовується надалі для обертання електромотора.

Ідентичний принцип застосовується у рекуператорах повітря – системах вентиляції зі спеціальним теплообмінником, що дозволяє здійснювати рекуперацію тепла під час роботи.

Як працює рекуператор повітря

Загальний принцип роботи рекуператора повітря можна позначити так: є припливна частина рекуператора, через яку здійснюється надходження свіжого повітря приміщення. Є витяжна частина рекуператора, через яку повітря з приміщення виводиться. Між припливною та витяжною частиною встановлений теплообмінник, що передає теплову енергію від повітряного потоку, що виводиться з приміщення, повітрю, що надходить до приміщення. Завдяки цьому частина тепла повертається (рекуперується), що дозволяє підвищити енергоефективність і знизити витрати на опалення.

Якими бувають рекуператори повітря

Маючи загальний принцип роботи, конструкції повітряних рекуператорів можуть відрізнятися, а серед конструкційних рішень можна виділити дві групи:

  • рекуператори повітря з маятниковою схемою;
  • рекуператори повітря з потоками, що зустрічно рухаються.

Рекуператори повітря з маятниковою схемою роботи використовують той самий повітряний канал, як припливний і витяжний по черзі. Теплообмінники у таких конструкціях виконують із матеріалів з великою теплоємністю. У рекуператорах повітря з маятниковою схемою роботи теплообмінник виконує роль акумулятора тепла, накопичуючи теплову енергію при взаємодії з одним потоком і віддаючи при взаємодії з іншим.

У рекуператорах повітря з потоками, що зустрічно рухаються, газові потоки рухаються в різних каналах, між стінками яких відбувається інтенсивний теплообмін. У якості теплообмінника можуть виступати, як спеціальні елементи, так і сам газовий канал, площу якого в цьому випадку намагаються збільшити. У рекуператорів з потоками, що зустрічно рухаються, теплообмінники виконують з матеріалів з високою теплопровідністю.

Переваги систем рекуперації

  • незалежність від централізованої системи вентиляції;
  • можливість організувати вентиляцію там, де вона не була передбачена;
  • підвищення енергоефективності будівлі;
  • зниження витрат на опалення.

Рекуператор проти плісняви

Через те, що підвищена відносна вологість повітря – основна причина появи цвілі, встановлення рекуператора в приміщенні, в більшості випадків, єдиний спосіб позбутися цвілі раз і назавжди. Найчастіше проблема з пліснявою виникає в холодний період, коли повноцінно провітрити приміщення неможливо і вологе повітря не видаляється з приміщення. При підвищенні відносної вологості повітря знижується температура, коли відбувається конденсація лежить на поверхні водяної пари – температура точки роси. Інтенсивний повітрообмін із зовнішнім середовищем, за допомогою рекуператора повітря, дозволяє суттєво знизити відносну вологість повітря та забути про такі проблеми, як вікна, що текуть, або пліснява на стінах. Ми також надаємо послугу пошуку витоків тепла в будинку за допомогою тепловізора, що дозволяє оцінити якість теплоізоляції приміщення.

Додаткові послуги