Демеркуризація ртуті у Дніпрі

Головна » Демеркуризація ртуті у Дніпрі
демеркуризація, очищення приміщень від ртуті та її парів

Послуга прибирання ртуті

Розбили ртутний градусник, люмінесцентну лампу, переживаєте за здоров’я дітей та близьких? Звертайтеся, наші фахівці реально оцінять загрозу, і якщо це необхідно, оперативно нейтралізують ртуть.

У нас ви можете замовити додаткові послуги:

Демеркуризація приміщень у Дніпрі

Демеркуризація приміщень – це професійне очищення від парів ртуті, які в житлових просторах найчастіше з’являються від розбитих градусників. Самостійне прибирання в більшості випадків не дає стовідсоткового результату – кульки можуть опинитися в дуже важкодоступних місцях і залишаючись непоміченими, постійно отруювати людей і тварин.

Наша компанія проводить демеркурізацію у три етапи. Спочатку ртуть забирається механічним способом, потім поверхні обробляють активним розчином, а на завершальній стадії приміщення обробляється озоном високих концентрацій.

Як ми прибираємо ртуть без залишку

Перший етап – механічне прибирання – вимагає певних навичок, але досвідчені фахівці справляються з непростим завданням без серйозних зусиль з обов’язковою перевіркою результату. На другому етапі спеціальним розчином для демеркуризації обробляється місце розливу ртуті.

Третій етап – усунення парів ртуті за допомогою потужного промислового озонатора. Додатковим бонусом цієї процедури є повна дезінфекція приміщення – очищення повітря та поверхонь від хвороботворних бактерій, вірусів, грибка та будь-яких неприємних запахів. Весь процес демеркуризації займе щонайбільше дві години.

Чи можна отруїтися ртуттю із градусника

У запалі дискусій на цю тему їхні учасники у думках зазвичай розходяться. Але яким би не був результат дискусії, ртуть не випадково віднесли до першого класу небезпеки в переліку «Особливо небезпечні хімічні речовини. Її концентрація у повітрі приміщень не може перевищувати 0.0003 мг/м3 або 300 нг/м3.

У звичних нам градусниках міститься від 1 до 7 г ртуті, і, як правило, якась частина залишається в термометрі, а частина відразу випаровується завдяки припливу повітря. Тому в приміщенні не буде досягнуто концентрації, яка викличе гостре отруєння, при якому потрібна невідкладна допомога. Але є таке поняття, як меркуріалізм, коли за відсутності миттєвих наслідків поступове накопичення призводить до:

  • синдрому хронічної втоми;
  • порушення концентрації;
  • погіршення когнітивних здібностей (особливо у дітей та літніх людей);
  • зниження імунітету;
  • розвитку хронічних хвороб дихальних шляхів, нирок та травного тракту.

Провівши реальні виміри, неважко з’ясувати, що в приміщенні, де розбито ртутний градусник, концентрація небезпечної хімічної речовини становить 1500 — 3000 нг/м3. Якщо ж для збирання використовувався пилосос (одна з найпоширеніших і найнебезпечніших помилок), концентрація може дійти навіть до 15-30 тисяч 15 000 — 30 000 нг/м3.

Якщо ртуть розлилася на рівній поверхні і її вдалося ретельно зібрати, після ретельного провітрювання приміщення концентрація може повернутися до нормальних показників. Але, як свідчить практика, таке відбувається рідко. Набагато частіше ртуть виявляється у щілинах, на килимових покриттях, м’яких меблях і навіть у дитячих іграшках. Озонування допоможе убезпечити всі ці місця.

Вимірювання ртуті: що варто знати

Вимір концентрації ртуті та максимально швидке очищення приміщення від отруйної речовини – процеси з протилежними сенсами. Головне завдання при розливі ртуті – якнайшвидше знизити рівень вмісту її пари, влаштувавши масштабне провітрювання. А проводити вимірювання при відчинених вікнах – все одно, що робити це на вулиці.

Займатися ж вимірами без провітрювання – значить, ризикувати себе та інших людей, які знаходяться в приміщенні. Якщо розбився градусник або ртуть пролилася в результаті необережного поводження з іншими предметами, що її містять, варто забезпечити приплив повітря і викликати професіоналів з демеркуризації.

Як зрозуміти, що у градуснику була ртуть, а не спирт

Спиртові термометри для вимірювання температури тіла – не використовуються. Якщо у градуснику срібляста рідина – це металева ртуть. Існують і безртутні термометри, але вони дуже рідкісні, і в десяток разів дорожчі за ртутний. Ми ніколи не зустрічали розбитий безртутний градусник, але траплялися розбиті спиртові, які виявлялися ртутними. Якщо градусник у прозорому пластиковому чохлі з червоним, синім чи зеленим ковпачком – це сучасний ртутний градусник, у якому близько 1 г металевої ртуті.

Зараз у градусниках така сама ртуть, як у «радянських»

Так, ртуть відноситься до простих речовин, у яких не буває якихось видів. Різниця у кількості ртуті. У старих термометрах може бути до 7 г ртуті. Термометри, вироблені до 1990-х років, найчастіше продавалися в картонних тубусах.

Наскільки небезпечна ртуть і чи можна отруїтися ртуттю із ртутного градусника

Загальновідомо, що ртуть відноситься до особливо небезпечних хімічних речовин, є нефро- і нейротоксин, здатним накопичуватися в організмі. За більш ніж десятирічну практику ми не зустрічали випадки гострого або важкого отруєння ртуттю із градусника, розбитого в квартирі.

Це не означає, що в градусниках не ртуть, або «не така ртуть», це означає, що кількість ртуті в сучасному ртутному градуснику недостатня, щоб у звичайних умовах створити концентрацію її пари, достатню для отримання тяжкого отруєння дорослої людини.

Чому більшість людей у дитинстві били градусники, і ніхто не помер

У переважній більшості випадків у роботі ми стикаємося з крайнощами щодо ртуті:

  • люди прощаються із життям; продають нерухомість; “втрачають” зір; а налякані панічною поведінкою батьків діти запитують: «Через скільки ми помремо?».
  • або збирають ртуть пилососом, з дитиною, що грає поруч; змітають її віником і виливають в унітаз; не надають цьому жодного значення.

Звичайно, від розбитого градусника ще ніхто не вмирав. Це не вибух гранати та не отруєння чадним газом. В іншому випадку використовувалися б більш безпечні способи вимірювання температури (хоча в Євросоюзі ртутні градусники заборонені).

Але це не означає, що розлита ртуть ніяк не впливає на організм. Підступність ртуті полягає в тому, що нікому не спаде на думку пов’язати проблеми з нирками або постійний головний біль із розбитим багато років тому градусником, який зібрали пилососом тому, що «від цього ще ніхто не вмирав». Ртуть випаровується, конденсується на поверхнях, знову випаровується і такий кругообіг ртуті в квартирі може тривати роками. Так ртуть поступово накопичується в організмі.

Здоров’я пролита ртуть явно не додасть і не можна нехтувати її правильним прибиранням, але впадати в паніку та виїжджати з котом на дачу теж не варто.

Як швидко треба провести демеркурізацію

Вплив пари ртуті від розбитого градусника – процес, що займає тижні та місяці. Тому не так страшно втратити зайві 18 годин, ніж провести демеркурізацію неякісно.

Навіть якщо ви зібрали ртуть пилососом, ви можете відкрити на провітрювання кімнату, де розбився градусник, упаковати пилосос у пластиковий мішок, виставити його на балкон і відкласти цю проблему до ранку.

Чи можна врятувати килим, на якому розбився градусник

Так це можливо. Після огляду на місці, наш співробітник дасть точне висновок чи доцільно обробляти килим або простіше його позбутися.

Чи потрібно проводити вимірювання концентрації парів ртуті?

Ми є прихильниками того, що треба нейтралізувати ртуть, а не ставити експерименти над своїм здоров’ям. Вимір концентрації – це свого роду експеримент, тому що при відкритих вікнах в вимірах немає ніякого сенсу, а дихати парами ртуті для того, щоб отримати якусь абстрактну цифру – сенсу ще менше.

Додаткові послуги