Демеркурізація ртуті

Головна » Демеркурізація ртуті
демеркуризація, очищення приміщень від ртуті та її парів

Послуга збирання ртуті

Розбили ртутний градусник, люмінесцентну лампу, переживаєте за здоров’я дітей та близьких? Звертайтеся, наші фахівці реально оцінять загрозу, і якщо це необхідно, оперативно нейтралізують ртуть.

У нас ви можете замовити додаткові послуги:

Демеркуризація приміщень

Демеркуризація приміщень – послуга з професійного очищення приміщення від ртуті (ртуть із розбитого градусника). Для досягнення гарантованого результату, ми використовуємо 3 етапи демеркуризації: ретельний механічний збір ртуті, обробка активним розчином, обробка приміщення озоном високих концентрацій (демеркуризація озоном).

Як відбувається прибирання ртуті

Демеркурізація проходить у 3 етапи: перш за все, проводиться ретельне механічне прибирання ртуті. Цей етап дуже важливий і потребує певних навичок. У 90% випадків без певного досвіду повністю прибрати ртуть самостійно неможливо. Після механічного збирання ртуті та перевірки результату місце розливу ртуті обробляються рідким активним розчином для демеркуризації. Цей етап необхідний, щоб нейтралізувати сліди ртуті, які лежить на поверхні. Третім етапом видаляються пари ртуті, для цього проводиться демеркуризація озоном — обробка приміщення озоном високих концентрацій, з допомогою потужних промислових озонаторів. Вся процедура займає 1-2 години.

Наскільки небезпечна ртуть із градусника, чи можна їй отруїтися

Хто б і що не говорив, ртуть відноситься до хімічних речовин 1-го класу небезпеки: «Особливо небезпечні хімічні речовини» з гранично допустимою концентрацією повітря житлового приміщення 0.0003 мг/м3 або 300 нг/м3. Ртутний градусник містить від 1 до 7 г ртуті, але на практиці частина ртуті залишається в градуснику, далеко не вся ртуть, що розлилася миттєво випаровується, в приміщенні є приплив повітря, таким чином досягти концентрації ртуті в приміщенні, що викликає гостре отруєння – практично неможливо . Але стверджувати, що ртуть жодним чином не вплине на здоров’я навіть у далекій перспективі — неправильно.

Реальні виміри показують, що концентрація парів ртуті в приміщенні, в якому розбили градусник, становить 1500 – 3000 нг/м3, якщо для збирання був використаний пилосос – може сягати 15 000 – 30 000 нг/м3. У поодиноких випадках, коли ртуть розлилася на рівній поверхні, була ретельно зібрана, а приміщення одразу ж провітрено — концентрація може повертатися в норму.

Чи ви робите виміри концентрації парів ртуті

На жаль, процеси вимірювання концентрації та демеркурізація протилежні за своєю суттю. При розливі ртуті насамперед необхідно відкрити вікна на провітрювання і знизити концентрацію парів ртуті в приміщенні. Вимірювання концентрації при відкритих вікнах схоже на вимірювання концентрації на вулиці, тобто, швидше за все, концентрація буде в нормі. Якщо не провітрювати приміщення, то це ризикуватиме здоров’я людей, які в ньому знаходяться.

Додаткові послуги