Демеркурізація ртуті у Києві

Головна » Демеркурізація ртуті у Києві
демеркуризація, очищення приміщень від ртуті та її парів

Послуга збирання ртуті

Розбили ртутний градусник, люмінесцентну лампу, переживаєте за здоров’я дітей та близьких? Звертайтеся, наші фахівці реально оцінять загрозу, і якщо це необхідно, оперативно нейтралізують ртуть.

У нас ви можете замовити додаткові послуги:

Демеркуризація приміщень у Києві

Демеркуризація приміщень у Києві – послуга з професійного очищення від ртуті та її випарів, поширення яких у побуті найчастіше стають наслідком необережного поводження з градусниками. Звичайно, можна зібрати ртуть самостійно, але в більшості випадків непрофесійні заходи не дають гарантованого результату.

Виявившись непоміченими, підступні ртутні кульки можуть дуже довго отруювати мешканців приміщень. Плата за недбалість стає несумірною – хронічна втома, знижена концентрація уваги, дратівливість та інші неприємності зі здоров’ям часто пов’язані з меркуралізмом, тобто повільним отруєнням з накопичувальним ефектом, про який можна навіть не здогадуватися.

Наша команда виконує повне звільнення приміщення від ртуті у три етапи:

  • механічне прибирання ртуті;
  • обробка поверхонь професійним активним розчином;
  • дезінфекція висококонцентрованим озоном для повного видалення парів ртуті з повітря.

Разом з ртутними парами приміщення очиститься від багатьох інших небезпечних речовин, мікробів і неприємних запахів – такі очисні властивості озону.

Прибирання ртуті: важливі нюанси

Механічне прибирання, яким багато хто обмежується при самостійній боротьбі з розлитою ртуттю, – насправді непросте заняття, яке потребує певних навичок та деяких знань. Завершивши перший етап, наші спеціалісти обов’язково перевіряють результат.

На другому етапі місце, де було розлито ртуть, обробляється розчином для демеркуризації. Завершальне очищення повітря проводиться за допомогою високопродуктивного промислового озонатора. Після фінального провітрювання знижується як концентрація ртуті, а й у цілому покращується мікроклімат у приміщенні. Весь процес збирання ртуті займає максимум дві години.

Чи небезпечна, насправді, ртуть із градусника

Дискусії про те, чи можна отруїтися ртуттю з термометра, що розбився, не вщухають, але їх учасники та ініціатори часто забивають той факт, що цей метал відноситься до першого класу небезпеки хімічних речовин. Максимальна концентрація у повітрі приміщень визначена на рівні 0.0003 мг/м3 або 300 нг/м3.

Звичайний градусник, залежно від моделі, може містити від 1 до 7 г ртуті. Зрозуміло, що якась частина залишається в приладі, який відразу виноситься подалі, ще кілька відразу випарується. Таким чином, концентрації, яка викликає гостре отруєння, досягнуто не буде, однак, якщо не прибрати все без залишку, великий ризик хронічної інтоксикації, тобто згаданого вище меркуралізму, що загрожує поступовим руйнуванням нервової, імунної, дихальної та травних систем.

Щоб розібратися з питаннями небезпеки та наявною концентрацією, достатньо провести реальні виміри. Виявляється, що у приміщенні, де розбили ртутний термометр, міститься від 1500 до 3000 нг/м3 небезпечної речовини. Якщо ж господарі вирішили прибирати ртуть пилососом (таке робити категорично не можна), концентрація збільшиться ще вдесятеро, а це вже величезний ризик отруєння.

Якщо ртуть розлилася на відкритій рівній поверхні, де її можна повністю забрати, після провітрювання концентрація може повернутися в норму. Але це радше удача – переважно ртуть виявляється у щілинах, між ворсинками м’яких покриттів, під меблями і навіть у іграшках дітей чи серед одягу. Після озонування очищаються всі важкодоступні місця.

Заміри ртуті: складності та можливості

Виміри концентрації отруйної речовини та гранично швидке звільнення приміщення від ртуті – два абсолютно протилежні завдання. Коли розлилася ртуть, перше, що треба зробити, – зменшити вміст її парів, тобто якнайшвидше відчинити вікна та двері балконів. Вимірювати при інтенсивному провітрюванні марно – з таким самим ефектом можна робити це на вулиці.

Витрачати час на виміри в закритому приміщенні навіть за наявності необхідного приладу – значить, невиправдано ризикувати і наражати на небезпеку близьких людей. Якщо у вас пролилася ртуть, забезпечте приплив повітря, виведіть дітей, людей похилого віку та тварин, після чого викличте професіоналів з демеркуризації. Не панікуйте, а зв’яжіться з нами – фахівці, проконсультувавши вас детальніше, приїдуть на будь-яку адресу в Києві та приберуть ртуть без залишку.

Додаткові послуги